Версія   ENG Українська Асоціація КОМП'ЮТЕРНА МЕДИЦИНА  
Меню сайта Корисні посилання
Українська Асоціація КОМП'ЮТЕРНА МЕДИЦИНА

МІЖНАРОДНА АСОЦІАЦІЯ МЕДИЧНОЇ ІНФОРМАТИКИ
(IMIA)

Загальна інформація

Міжнародна Асоціація Медичної Інформатики (IMIA) - незалежна організація, заснована відповідно до швейцарського законодавства в 1989 р. Організація була заснована в 1967 р. як Технічний Комітет 4 Міжнародної Федерації з обробки інформації (IFIP). У 1979 році IMIA виросла з Спеціальної групи користувачів IFIP до її сьогоднішнього статусу як цілком незалежна організація. IMIA продовжує підтримувати відносини з IFIP як афільована організація.

Організація також має тісні зв'язки з Всесвітньою Організацією охорони здоров'я (ВООЗ) як неурядова організація.

Робочою мовою IMIA є англійська.

Цілі IMIA

IMIA грає головну глобальну роль у додатку інформатики та технологій в таких областях як охорона здоров'я, дослідження в інформатиці охорони здоров'я, медичної та біоінформатики.

Основні цілі і завдання асоціації:

• впровадження інформатики охорони здоров'я, біо-і медичної інформатики в дослідження здоров'я;

• розвиток та підтримка міжнародного співробітництва;

• стимулювання досліджень, розвиток і створення стандартних додатків;

• впровадження інформатики з теорії в практику в повному діапазоні потреб охорони здоров'я, переміщення від кабінету лікаря до ургентного і рутинного лікування;

• подальше поширення й обмін знаннями, інформацією і технологіями;

• сприяння освіті та етичному поводженню фахівців;

• представлення області медичний і інформатики охорони здоров'я у Всесвітній організації охорони здоров'я та в інших міжнародних професійних і урядових організаціях. Функції IMIA як сполучній організації

• просування теорії в практику, зв'язуючи вчених і дослідників - інформатиків з медиками, консультантами, виробниками і дослідниками, що працюють на виробника;

• керівництво міжнародними співтовариствами медичної інформатики і інформатики охорони здоров'я в 21-му столітті;

• сприяти перехресному взаємному обміну інформацією і знаннями через професійні та географічні кордони;

• служити каталізатором для всюдисущих всесвітніх інфраструктур, що забезпечують інформацію для охорони здоров'я і досліджень здоров'я.

Українська Асоціація «Комп'ютерна Медицина» була прийнята в якості національного члена IMIA у 1993 р. на Генеральній Асамблеї IMIA у Токіо-Кіото, Японія.

Членство в IMIA

IMIA складається з національних, юридичних (інституціональних), які співпрацюють і почесних членів.

Національні члени представляють індивідуальні країни. Національний член - суспільство, група товариств, або відповідний орган, який є представницьким для медичної інформатики і інформатики охорони здоров'я в межах відповідної країни, де ніякі інші представницькі суспільства не існують, IMIA залучає до своєї діяльності країни, що розвиваються через статус членів-кореспондентів.

Національні члени IMIA можуть організовувати регіональні групи. В даний час, такі регіональні групи існують для Латинської Америки і Карибського моря (IMIA LAC), Європи (EFMI), азіатська-тихоокеанська (APAMI) і Африки (Helina). У 2001 році виникла ініціатива структурувати Північноамериканську регіональну групу.

Юридичні (інституціональні) члени складаються з корпоративних і академічних членів. Корпоративні члени включають виробників, консультантів і технологічні фірми, так само як національні професійні організації. Академічні члени включають університети, медичні і дослідницькі центри та інші подібні установи.

афільовані (співпрацюють) члени складаються з міжнародних організацій, діяльність яких пов'язана з активністю в області медичної інформатики і інформатики охорони здоров'я.

Почесні члени - особистості, які внесли винятковий внесок для реалізації цілей та інтересів IMIA; звання присуджується довічно.

Управління

IMIA управляється його Генеральною Асамблеєю, яка складається з одного представника від кожного IMIA члена, Почесних членів, голів Робочих Груп IMIA і представника від Міжнародної Федерації з обробки інформації (IFIP) , Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), і кожній з Регіональних груп IMIA. Тільки національні Члени мають право голосу. Генеральна Асамблея збирається щороку.

Правління IMIA, обране Генеральною Асамблеєю, керує справами асоціації. Щоденне керування здійснює виконавчий директор асоціації, який є також відповідальним за електронний сервіс IMIA.

Члени Правління і віце-президенти IMIA енергійно здійснюють місію IMIA у наступних напрямках:

• моніторування області спеціальних інтересів і здійснюють підтримку нових розробок;

• посилюють спільні дії і колективні ресурси безпосередніх учасників IMIA;

• мінімізують роз'єднаність між вченими і фахівцями - медичної інформатики;

• гарантують успішну адаптацію до змін на медичному ринку інформатики і в предметній області;

• піднімають імідж і розуміння IMIA у межах і поза IMIA;

• заохочують співробітництво між науковими і комерційними співтовариствами інформатики охорони здоров'я;

• справедливо балансують підтримку новим і існуючим членам IMIA;

• встановлюють і підтримують співробітництво і гармонію з організаціями, які з'являються, щоб зайнятися проблемами медичної інформатики;

• продовжують позиціонувати IMIA як «хранителя воріт» для медичних проблем інформатики в міжнародному співтоваристві.

Діяльність
Medinfo's

IMIA організовує міжнародні «Всесвітній Конгрес з Медичної Інформатики і Інформатиці охорони здоров'я, Medinfo».

Попередні Конгреси МедІнфо були проведені: Стокгольм (1974), Торонто (1977), Токіо (1980), Амстердам (1983), Вашингтон (1986), Пекінський /Сінгапурський (1989), Женева (1992), Ванкувер (1995), Сеул (1998), Лондон (2001), СанФранціско (2004), Брісбен (2007), Кейп-Таун (2010).

Наступний 14-й Всесвітній Конгрес з медичної інформатики буде проведено в Копенганене (Данія) у вересні 2013. Організує Конгрес Датське суспільство медичної інформатики та Науковий програмний Комітет MedInfo2013, що є відповідальним за науковий зміст. Тема Конгресу «Партнерство для ефективних рішень електронного охорони здоров'я» (Partnerships for effective e-Health solutions).

Потенційні учасники та експоненти можуть відвідати Веб-сайт Конгресу за адресою: www.medinfo2013.dk

Робочі групи і Групи спеціальних інтересів

Спільнота IMIA включає Робочі групи і Групи спеціальних інтересів, які складаються з фахівців, що мають спільні інтереси у специфічній вузькій області медичної інформатики. Групи проводять Робочі конференції з найбільш важливих і актуальних проблем медичної та інформатики охорони здоров'я.

Інші ініціативи

У наступні кілька років IMIA зосередиться на створенні «моста знань», зможе полегшити і забезпечити підтримку країнам, що розвиваються. Спеціальні цілі включають підтримку триваючого розвитку Африканського Регіону, і, на більш широкій основі, розвиток «Віртуального Університету», як продовження ініціативи Робочої групи 1 IMIA (WG1) «Охорона здоров'я й освіта в медичній інформатиці».

IMIA досяг основної віхи в завершенні головною перебудови його Веб-сайту: www.imia.org. У структурі сайту тепер міститься інформація про її членів, робочих групах та діяльності. Сайт використовує динамічну базу даних, щоб полегшити дружню зв'язок для новин, оголошень, і календаря подій для публіки, і доступу до e-mail, повістками дня, повідомлень і інформації асоціації для її членів.

IMIA постійно бореться за поліпшення свого сервісу як для членів Асоціації, так і для інформатики в цілому. Організація планує розширення існуючої бази даних на підтримку розвитку посилань на професійні ресурси. Створення бази даних, яка забезпечить доступ до великих знань, навичок та досвіду фахівців, які брали участь у діяльності IMIA.

Під час Конференції 2000 Генеральною Асамблеєю IMIA була створена спеціальна Робоча група для розробки практичного керівництва з Етики фахівців медичної інформатики. Завершений проект був розглянутий Генеральною Асамблеєю в 2001 р. Переклад на російську мову був здійснений Українською Асоціацією «Комп'ютерна Медицина» (УАКМ). На щорічній науково-практичній конференції УАКМ у 2003 році Етика була прийнята для керівництва. Ця робота проводиться під егідою Робочої групи N4 IMIA (WG4) «Захист даних в інформаційних системах охорони здоров'я».

Мета цих ініціатив полягає в тому, щоб забезпечити інформацією професіоналів охорони здоров'я і пацієнтів, коли вони потребують цього, там де вони мають потребу в цьому, і як вони мають потребу в цьому .

Протягом останніх п'яти років Цільова група IMIA, до складу якої входили представники національних членів, робочих груп, корпорацій, академічних членів і Правління IMIA на чолі з екс-президентом доктором Ненсі Лорензо, розробила Стратегічним план діяльності IMIA до 2015 року. Цей план був одностайно схвалений на Генеральній Асамблеї IMIA у вемя MedInfo2007 в Брісбені, Австралія в серпні 2007. В цей же час відзначався 40-річний Ювілей IMIA. Стратегічний план і, пов'язаний з ним Перехідний план будуть являтся дорожньою картою для розвитку IMIA в майбутньому.

IMIA докладає великі зусилля в розвиток регіональних організацій, особливо HELINA (Африка) і IMIA-LAC (Латинська Америка і країни Карибського моря). В Африці, у співпраці з ВООЗ, IMIA допомагала в організації головною панафриканською Конференції в Малі (2007), а також в Уганді і Камеруні (2007), в Кот-д'Івуар, Дурбані (2008) і Іоганнесбурге (2009).

Інше завдання сприяти розвитку медичної інформатики в Латинській Америці. IMIA підтримало проведення дуже успішного конгресу «InfoLAC 2008 -« Досягнення у медичної інформатики та їх впливу на систему охорони здоров'я »,

Зараз IMIA планує посилити свою активність у близькосхідному регіоні.

Ці ініціативи повністю Відповідає Стратегічного Плану і філософії особистого бачення попереднього Президента IMIA, професора доктора Reinhold Haux, який взяв на себе важке завдання з виконання Стратегічного плану: «Це IMIA забезпечує зразковий приклад для успішного, толерантного і мирного співробітництва індивідуумів, поза будь-яких націй і культур, заради здоров'я та якості життя людей у нашому світі».

Інформація про IMIA підготовлена за матеріалами сайту IMIA (www.imia.org).
Copyright © Переклад,
Інститут Медичної інформатики і Телемедицини. 2011

Українська Асоціація КОМП'ЮТЕРНА МЕДИЦИНА
Всесвітня Организація Здоров'я
Міжнародна Асоціація Медичної Інформатики
Новини Міжнародної Асоціації Медичної Інформатики
Європейська Федерація Медичної Інформатики
Європейска Асоціація ІT менеджерів в охороні здоров'я
Європейська Федерація Товариств з Нейронаук
Міжнародна Організація з вивчення мозку
Європейський журнал біомедичної інформатики
Навчально-науковий інститут післядипломної освіти (ННІПО ХНМУ) (Харківська Медична Академія Післядипломної Освіти приєднана до ННІПО ХНМУ наприкнці 2022 р.)
Кафедра клінічної інформатики та інформаційних технологій в управлінні охороною здоров'я ХМАПО (приєднана до ННІПО ХНМУ наприкинці 2022 р. після об’єднання з кафедрою соціальної медицини, управління та бізнесу в охороні здоров’я)
Вроджені вади розвитку: Міжнародна інформаційні системи
Інформаційне агентство "Медичні новини"
European eHealth News Portal
У комітетах ВР України. Засідання «круглого столу» на тему: «Інформатизація охорони здоров’я України»

Новини

Medinfo 2021 відбувся он-лайн 2, 3 і 4 жовтня 2021 року. Для доступу до записаних живих сесій і презентацій перейдіть на сайт ІМІА

IMIA анонсує онлайн-видання "Міжнародна медична інформатика та трансформація охорони здоров'я" 9 листопада 2021 року

НАКАЗ МОЗ України від 6 серпня 2018 року №1454 Про внесення змін до складу Координаційної ради Міністерства охорони здоров'я України з питань впровадження електронної охорони здоров'я

Компьютеры будущего будут обходиться без мышек и клавиатур.

IBM выложила в открытый доступ свой квантовый компьютер.

В Україні з'явився освітній онлайн-телеканал для айтішників.
Редактор сайту
  Яндекс.Метрика Анализ веб сайтов
 
 Оновлено:   TOP 
 корисні посилання
Designed by ©BatonnSoft